У претензії зазначаються:
- Ваше повне ім'я (найменування) і поштові реквізити та повне ім'я (найменування) особи (осіб), якій претензія пред'являється;
- дата пред'явлення і номер претензії;
- обставини, на підставі яких пред'явлено претензію;
- докази, що підтверджують ці обставини;
- Ваші вимоги з посиланням на нормативні акти;
- сума претензії та її розрахунок, якщо претензія підлягає грошовій оцінці;
- Ваші платіжні реквізити;
- перелік документів, що додаються до претензії.
У претензії Ви маєте максимально детально окреслити, як (з яких джерел) Вам стало відомо про порушення Ваших прав, в чому саме полягає таке порушення з посиланням на норми права, які наслідки можуть настати для особи, якій претензія пред'являється, в разі неприпинення нею порушення Ваших прав, а також Ваші вимоги до цієї особи.
В якості доказів порушення Ваших прав Ви можете надати посилання на соціальні мережі/Інтернет-магазин, в яких цією особою продаються товари під Вашою ТМ, або навіть Ви можете зробити замовлення (якщо це доцільно, звісно), і замовлена річ з нанесеною на неї ТМ та чек будуть слугувати ще одним підтвердженням того, що цією особою здійснюється недобросовісна підприємницька діяльність.
Також Ви можете надати інформацію зі своїх Інтернет-сторінок, що підтверджує строк Вашого перебування на ринку і обізнаність споживачів з Вашою діяльністю.
Доказами можуть слугувати й договори про надання Вам рекламних послуг, оскільки це підтверджує той факт, що для широкого кола споживачів Ваша ТМ є відомою і використання її без Вашого дозволу третьою особою шкодить Вашій репутації і вводить в оману споживачів щодо особи-виробника/надавача відповідних товарів/послуг.
В частині надання доказів маєте бути креативними і враховувати будь-які дрібниці, які свідчать на Вашу користь.
Пам'ятайте: докази, які Ви додаєте до претензії, мають бути в оригіналах або належним чином засвідчених копіях. Звісно, оригінали ми би не рекомендували Вам надавати ні в якому випадку. Ідеальний варіант - засвідчені копії.
Претензія має бути підписана уповноваженою особою.
При підготовці претензії маєте слідувати правилу: претензія має бути підготовлена так, аби в особи, якій вона адресується, не було жодних шансів (об'єктивних) заперечувати відповідність її форми і змісту вимогам законодавства.
Претензія може бути надіслана рекомендованим або цінним листом або вручена під розписку.
Строк розгляду претензії особою, якій вона адресується, - 1 місяць з дня її вручення.
Як правило, за наслідками розгляду претензії, особа, яка порушує права, приймає рішення про припинення такого порушення, і на цьому ситуація набуває статусу врегульованої.
Якщо ж претензія не дала позитивного результату, слід вдаватися до більш кардинальних заходів - звертатися до Антимонопольного комітету України з заявою про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та/або з позовом до суду.
Претензія може знадобитися й у випадку, коли Вам стало відомо, що третя особа подала до Укрпатенту заявку на реєстрацію ТМ, яка є тотожною або схожою до ступеня змішування з Вашою ТМ, вже зареєстрованою або тільки поданою на реєстрацію, однак, на етапі заявки претензію ми би розглядали як додатковий механізм, а от заперечення проти заявки - як основний.