ПРЕТЕНЗІЯ

На нашу думку, у разі виявлення порушення прав на торговельну марку, перш за все варто сповістити особу, яка порушує Ваші права, про те, що Ви обізнані про таке порушення і маєте чітку позицію щодо його припинення.

В цьому Вам допоможе підготовка претензії.

  

Претензію варто готувати не тільки з огляду на ряд подій (так званий позитивний сценарій):

надіслання претензії - припинення порушення,

 

а й з врахуванням ситуації, що ряд подій може виглядати наступним чином (так званий негативний сценарій):

надіслання претензії - відсутність реакції з боку порушника - звернення до Антимонопольного комітету України (звернення до суду).

 

А, відтак, аби претензія потенційно слугувала Вам доказом в Антимонопольному комітеті України та/або суді, вона має відповідати певним встановленим вимогам.

Отже, що обов'язково включаємо в претензію?

ЗАПЕРЕЧЕННЯ ПРОТИ ЗАЯВКИ НА РЕЄСТРАЦІЮ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

Може бути ситуація, коли Вам стало відомо, що третя особа подала до Укрпатенту заявку на реєстрацію ТМ, яка є тотожною або схожою до ступеня змішування з Вашою ТМ, вже зареєстрованою або тільки поданою на реєстрацію. 

Ми систематично здійснюємо моніторинг поданих на реєстрацію іншими особами (не нашими клієнтами) позначень, аби в разі виявлення «проблемних» для наших клієнтів позначень встигнути зреагувати у визначений законом строк. 

Отже, що Ви можете зробити, якщо Вам стало відомо про позначення, реєстрація якого може стати посяганням на Ваші права на ТМ?

Ви можете подати до Укрпатенту заперечення проти реєстрації такого позначення.

Два важливі моменти, які маєте враховувати:

  • заперечення може бути подане протягом 3 місяців від дати публікації відомостей про заявку, цей строк поновленню не підлягає;
  • за подання заперечення маєте сплатити збір у розмірі 2 000,00 гривень.

Що має бути в запереченні?

ПОДАННЯ ЗАПЕРЕЧЕННЯ ДО АПЕЛЯЦІЙНОЇ ПАЛАТИ

 
Словник юридичних термінів
Апеляційна палата - це колегіальний орган НОІВ (Укрпатенту) для розгляду заперечень проти рішень НОІВ (Укрпатенту) щодо набуття прав на об'єкти інтелектуальної власності, заяв про визнання прав на об'єкти інтелектуальної власності недійсними повністю або частково, заяв про визнання торговельної марки добре відомою в Україні та розгляду інших питань, що належать до його компетенції відповідно до цього Закону, інших законів та нормативно-правових актів України (абз. 12 ст. 1 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»).

 

Механізм, що полягає у можливості подання заперечення до Апеляційної палати, залежить від того, подавали Ви заперечення проти заявки чи ні, адже тільки в тому випадку, якщо Ви його подавали, Ви можете подати заперечення й до Апеляційної палати.

Команда arIPat надає повний спектр послуг щодо захисту прав на ТМ:

підготовка претензії

підготовка заперечення проти реєстрації ТМ третьою особою

підготовка мотивованої відповіді на заперечення третьої особи проти реєстрації Вашої ТМ

підготовка заперечення до Апеляційної палати на рішення Укрпатенту щодо реєстрації/відмови у реєстрації ТМ

підготовка заяви про захист від недобросовісної конкуренції до Антимонопольного комітету України

представництво інтересів в суді

Інші послуги

Безкоштовна консультація

Щоб отримати безкоштовну консультацію з Вашого питання, зателефонуйте, будь ласка, нам за номером телефону +38 (096) 769-55-91 або залиште свої контакти, і ми зв'яжемося з Вами найближчним часом.