Вам необхідно зареєструвати Ваше позначення як торговельну марку в декількох країнах світу. Які шляхи вирішення цього завдання?

Перший шлях.

Ви можете звернутися в патентне відомство кожної з цих країн з відповідним пакетом документів і, слідуючи їх внутрішнім процедурам, одержати в кожній з них правову охорону своєї ТМ.
  

Другий шлях.

Ви можете скористатися так званою Мадридською системою реєстрації торговельних марок, яка дозволяє шляхом подання однієї заявки до Міжнародного бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності (надалі - Міжнародне бюро) отримати правову охорону Вашої ТМ у вибраних країнах.

 

Історична довідка

Мадридська система реєстрації торговельних марок була започаткована з прийняттям Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків 14 квітня 1891 року, яка передбачала створення Спеціального союзу з міжнародної реєстрації знаків (Мадридського союзу). 28 червня 1989 року з метою вдосконалення Мадридської системи та подолання наявних прогалин було прийнято Протокол до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків. З 31 жовтня 2015 року всі члени Мадридського союзу стали сторонами Протоколу до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків, на підставі чого Асамблеєю Мадридського союзу було прийнято рішення, що з 11 жовтня 2016 року єдиним актом, покликаним регулювати відносини щодо міжнародної реєстрації торговельних марок, буде Протокол до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків. Мадридська угода про міжнародну реєстрацію знаків набула чинності для України 25 грудня 1991 року, Протокол до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків - 29 грудня 2000 року.

 

Аби Ви розуміли масштаби Мадридського союзу, а, відповідно й можливості, якими Ви можете скористатися при поданні однієї лиш заявки, зверніть свою увагу на перелік Договірних сторін нижче.

 А, відтак, у випадку необхідності реєстрації ТМ в іноземних країнах, ми рекомендуємо користатися цими можливостями.

01

Через патентне відомство країни

Подання заявки безпосередньо до патентного відомства країни, в якій бажаєте отримати правову охорону
02

За Мадридською системою реєстрації ТМ

Подання єдиної заявки на реєстрацію ТМ в усіх країнах-членах Мадридського союзу

Перший і, напевно, чи не основний момент, який Ви для себе маєте вирішити, коли у Вас виникає необхідність міжнародної реєстрації ТМ - реєструвати її на основі базової заявки чи базової реєстрації.

Так, подати заявку на міжнародну реєстрацію Ви можете тільки на основі або національної заявки, або національної реєстрації - іншими словами, або коли Ви подали заявку на реєстрацію ТМ в Україні, або коли Ви одержали свідоцтво про реєстрацію ТМ в Україні.

Подання міжнародної заявки на основі національної реєстрації, тобто після одержання свідоцтва, є найкращим з точки зору мінімізації ризиків, в тому числі й у тому випадку, якщо є сумніви, чи буде зареєстрована ТМ в Україні, оскільки, скажімо, якщо Ви подаєте міжнародну заявку на основі національної заявки, і за результатами кваліфікаційної експертизи Вам буде відмовлено у реєстрації ТМ в Україні, анульована буде й міжнародна реєстрація, а це, відповідно, означає, що міжнародне мито, яке Ви сплатили, буде втрачене.

Негативним аспектом міжнародної реєстрації на основі національної реєстрації (свідоцтва) є те, що Ви можете втратити пріоритет.  

Наша порада у випадку, якщо Ви подаєте міжнародну заявку на основі національної заявки - перед подачею останньої провести повний пошук і глибинний аналіз його результатів.

Другим, не менш важливим аспектом, є вартість міжнародної реєстрації.

За подання міжнародної заявки сплачуються наступні платежі:

  • збір за подання заявки на міжнародну реєстрацію ТМ - 2 400,00 гривень - сплачується на рахунок Укрпатенту;
  • міжнародне мито, яке сплачується безпосередньо у Міжнародне бюро і складається з:

основного мита (basic fee) у розмірі 653 швейцарські франки, якщо позначення, яке подається на реєстрацію, виконане у поєднанні чорного та білого кольорів, або 903 швейцарські франки, якщо воно виконане в кольорі,

додаткового мита (complementary fee), що залежить від кількості обраних країн - за кожну обрану країну доведеться сплатити 100 швейцарських франків,

додаткового мита (supplementary fee), що залежить від кількості класів - якщо більше трьох, за кожен наступний клас сплачується 100 швейцарських франків,

індивідуального мита (individual fee), яке встановлюється певними країнами і підлягає сплаті замість додаткових мит (індивідуальне мито встановили, наприклад, Грузія (314 швейцарських франків), Велика Британія (227 швейцарських франків), Узбекистан (1028 швейцарських франків)).

Третім важливим аспектом є строк міжнародної реєстрації ТМ.

Тут варто враховувати два строки:

  • на національному рівні (в Україні);
  • на міжнародному рівні (в обраних країнах).

Важливо пам'ятати, що заявка на міжнародну реєстрацію подається через національне патентне відомство, тобто через Укрпатент.

На сьогодні є 2 шляхи для подання міжнародної заявки до Укрпатенту:

  • в паперовій формі;
  • в електронній формі.

З моменту надходження матеріалів заявки до Укрпатенту, останній має 2 місяці на перевірку її змісту щодо відповідності базовій заявці (базовій реєстрації), після чого (в разі відсутності зауважень) пересилає її в Міжнародне бюро, яке у свою чергу після публікації відомостей про міжнародну реєстрацію, пересилає її в патентні відомства усіх обраних країн.

Строк прийняття рішення країною щодо заявки (строк на попередню відмову у реєстрації) - 12 місяців або 18 місяців. Строк у 12 місяців застосовується, якщо і країна походження ТМ (в нашому випадку Україна), і країна, де запрошується реєстрація ТМ, є учасниками як Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків, так і Протоколу до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків (це буде застосовуватися, наприклад, щодо Австрії, Азербайджану, Кіпру). Строк у 18 місяців застосовується, якщо країна, де запрошується реєстрація ТМ, є учасницею тільки Протоколу до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків (це буде застосовуватися, наприклад, в Литві).

Інші послуги

Безкоштовна консультація

Щоб отримати безкоштовну консультацію з Вашого питання, зателефонуйте, будь ласка, нам за номером телефону +38 (096) 769-55-91 або залиште свої контакти, і ми зв'яжемося з Вами найближчним часом.