Зареєструвати торговельну марку у всіх чи декількох державах-учасницях СНД можна кількома способами. Перший спосіб. Шляхом подання в патентне відомство кожної із держав пакету документів для реєстрації торговельної марки.

Варто відзначити, що з деякими з держав СНД Україна має двосторонні договори, які спрямовані на полегшення процедури реєстрації торговельних марок.

Такі договори існують між:

  • Україною та Республікою Білорусь;
  • Україною та Республікою Молдова;
  • Україною та Азербайджанською Республікою;
  • Україною та Республікою Узбекистан;
  • Україною та Російською Федерацією.

Цей спосіб може бути економічно доцільним, якщо Вам необхідно зареєструвати торговельну марку в одній-двох державах СНД і, звісно, залежно від того, які це держави.

Другий спосіб. Шляхом подання міжнародної заявки на реєстрацію торговельної марки до Міжнародного бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності (надалі - Міжнародне бюро).

Кожна з держав-учасниць СНД є учасницею Мадридського союзу, а це означає, що подавши одну єдину заявку до Міжнародного бюро і сплативши один комплект мит, Ви можете отримати правову охорону Вашої торговельної марки у всіх десяти, перелічених вище, державах. Детальніше з процедурою та вартістю міжнародної реєстрації торговельної марки Ви можете ознайомитися тут.

Третій спосіб. Шляхом подання заявки на реєстрацію торговельної марки Євразійського економічного союзу.

Зазначений спосіб став доступний зовсім нещодавно. Так, 26 квітня 2021 року набув чинності Договір про товарні знаки, знаки обслуговування та найменування місць походження товарів Євразійського економічного союзу від 3 лютого 2020 року (надалі - Договір), а 18 травня 2021 року була затверджена Інструкція до Договору.

Варто відзначити, що не всі держави-учасниці СНД долучилися до згаданого Договору, а лише:

  • Республіка Білорусь;
  • Республіка Вірменія;
  • Республіка Казахстан;
  • Киргизька Республіка;
  • Російська Федерація.

Договір надає можливість Вам як заявнику звернутися в патентне відомство будь-якої з перелічених вище п'яти держав з єдиною заявою про реєстрацію торговельної марки Євразійського економічного союзу і одержати її правову охорону на території всіх цих держав без необхідності подавати заявку в кожне патентне відомство окремо.

Інші послуги

Безкоштовна консультація

Щоб отримати безкоштовну консультацію з Вашого питання, зателефонуйте, будь ласка, нам за номером телефону +38 (096) 769-55-91 або залиште свої контакти, і ми зв'яжемося з Вами найближчним часом.