Проведення пошуку не є обов’язковим, але вкрай бажаним етапом реєстрації торговельної марки.

Основною перевагою проведення пошуку є те, що перед початком реєстрації Вашого позначення на основі виявлених тотожних та/або схожих до ступеня змішування позначень Ви маєте можливість оцінити ризик попередньої відмови у реєстрації Вашого позначення, а також змінити (удосконалити) позначення, яке буде подаватися на реєстрацію, що збереже Ваш час і кошти. 

Самостійно провести пошук по зареєстрованих та поданих на реєстрацію торговельних марках на території України Ви можете на сайті Укрпатенту, а по міжнародних реєстраціях, що поширюють свою дію на територію України - на сайті Всесвітньої організації інтелектуальної власності (надалі - ВОІВ).

 

При проведенні самостійного пошуку маєте враховувати два аспекти:

 • такий пошук не буде повним, оскільки він не включає позначення, які були подані на реєстрацію, але за якими не була встановлена дата подання (дата подання встановлюється після сплати заявником збору за подання заявки);
 • при проведенні пошуку важливо не тільки виявити тотожні та/або схожі до ступеня змішування позначення, а й провести їх глибинний аналіз на предмет того, чи можуть вони стати перешкодою для реєстрації Вашого позначення, зокрема з використанням звукового (фонетичного), графічного (візуального) та смислового (семантичного) критеріїв схожості.

 

З огляду на зазначене, найкращим варіантом буде замовити повний пошук, який проводиться Укрпатентом.

 

Ми підготуємо для Вас клопотання про проведення пошуку, подамо його до Укрпатенту, а після одержання від останнього звіту, проаналізуємо його і надамо Вам свої рекомендації щодо можливості успішної реєстрації Вашого позначення.

 

Пошук може проводитися Укрпатентом:

 • протягом 7 (семи) робочих днів;
 • протягом 3 (трьох) робочих днів.

Вартість проведення повного пошуку для словесної ТМ

 • до 7 робочих днів: в 1 класі МКТП - 864,00 грн., кожен наступний клас МКТП - 174,00 грн.
 • до 3 робочих днів: в 1 класі МКТП - 1728,00 грн., кожен наступний клас МКТП - 348,00 грн.

Вартість проведення повного пошуку для зображувальної ТМ

 • до 7 робочих днів: в 1 класі МКТП - 864,00 грн., кожен наступний клас МКТП - 174,00 грн.
 • до 3 робочих днів: в 1 класі МКТП - 1728,00 грн., кожен наступний клас МКТП - 348,00 грн.

Вартість проведення повного пошуку для комбінованої ТМ

 • до 7 робочих днів: в 1 класі МКТП - 1728,00 грн., кожен наступний клас МКТП - 348,00 грн.
 • до 3 робочих днів: в 1 класі МКТП - 3456,00 грн., кожен наступний клас МКТП - 693,00 грн.

Як було сказано вище, проводити чи не проводити повний пошук - рішення, яке Ви для себе приймаєте самостійно.

Однак, є, як мінімум, одна ситуація, коли ми не просто рекомендуємо, а наполягаємо на проведенні повного пошуку - ситуація, коли на основі заявки на реєстрацію ТМ в Україні Ви плануєте подавати заявку на міжнародну реєстрацію. Цьому є досить просте і логічне пояснення - якщо Ви не проведете повний пошук, подасте заявку на реєстрацію в Україні, а потім на її основі - міжнародну заявку, і за результатами проведення кваліфікаційної експертизи Вам буде відмовлено у реєстрації Вашого позначення в Україні, анульована буде й міжнародна реєстрація, а це суттєві матеріальні витрати, яким можна і потрібно запобігти, провівши пошук.

Спочатку заявка, а потім пошук чи навпаки?

На сьогодні нами використовуються обидва шляхи залежно від конкретної ситуації і потреб клієнта.

Перший шлях. Спочатку замовляємо пошук, чекаємо на його результати і тільки після цього подаємо заявку на реєстрацію ТМ.

Другий шлях. Спочатку подаємо заявку на реєстрацію ТМ, потім замовляємо пошук і в разі, якщо за результатами пошуку не виявлено «проблемних» позначень, сплачуємо збір за подання заявки.

Перевага другого шляху полягає в тому, що з моменту подання заявки на реєстрацію до моменту одержання результатів пошуку, а це, нагадуємо, до 7 (семи) робочих днів, ми фактично бронюємо за Вами Ваше позначення, аби в разі подання іншою особою на реєстрацію тотожного чи схожого до ступеня змішування позначення після Вас, за Вами зберігся пріоритет. Якщо пошук не виявив «проблемних» позначень - сплачуємо збір за подання, якщо ж виявив - після спливу двох місяців з моменту подання заявки вона вважатиметься відкликаною, і для Вас це не несе жодних наслідків.

Часті питання від клієнтів.

 • Чи 100% торговельна марка буде зареєстрована, якщо за результатами повного пошуку не виявлено тотожних та/або схожих до ступеня змішування позначень?

  Ні. Проведення повного пошуку зводить ризик попередньої відмови у реєстрації позначення до мінімуму, але не виключає його. По-перше, і проведення повного пошуку, і проведення кваліфікаційної експертизи здійснюються експертом, не обов'язково одним й тим самим, що не виключає суб'єктивного фактора. По-друге, результати пошуку, які були одержані одним експертом, не мають для експерта, який буде проводити кваліфікаційну експертизу Вашого позначення, наперед встановленої сили. По-третє, наявність вже зареєстрованих або поданих на реєстрацію ТМ, з якими Ваше позначення є тотожним або схожим до ступеня змішування, - не єдина підстава для відмови у реєстрації позначення.

  Однак, попри зазначене, глибинний аналіз Вашого позначення на предмет його відповідності умовам надання правової охорони перед початком реєстрації, а також проведення повного пошуку - запорука успішної реєстрації ТМ.

 • Що робити, якщо виявлено тотожне або схоже до ступеня змішування позначення з моїм позначенням? Я не можу подати його на реєстрацію?

  Все досить індивідуально. Якщо дозволяє ситуація, можна спробувати попрацювати з Вашим позначенням, аби зменшити його схожість з уже зареєстрованою/поданою на реєстрацію ТМ. Якщо це словесне позначення, можна додати графічний елемент або пофантазувати зі шрифтами. Якщо це комбіноване позначення, варто звернути увагу на співвідношення словесної і графічної складових у зоровому сприйнятті позначення.

  Ви можете самостійно це зробити або ж можете звернутися до нас, і наші дизайнери допоможуть Вам у цьому.

  Бувають справді випадки, коли немає сенсу змінювати позначення, оскільки його зміна не призведе до підвищення шансів на реєстрацію. У такому разі краще попрацювати над ідеєю для нового позначення.

 • Якщо в мене комбіноване позначення, пошук необхідно проводити і щодо словесної, і щодо графічної частин?

  Знову ж таки, все досить індивідуально. Однак, в більшості випадків достатньо замовити пошук лише щодо словесної частини комбінованого позначення, оскільки саме словесна частина, як правило, є сильним елементом комбінованого позначення, і якщо щодо словесної частини не виявлено тотожних та/або схожих до ступеня змішування позначень, то цього (знову ж таки, як правило) достатньо, аби подавати Ваше позначення на реєстрацію, оскільки графічна частина буде лише посилювати розрізняльну здатність Вашого позначення.

 • Яка процедура проведення повного пошуку Укрпатентом?

  Ви подаєте клопотання до Укрпатенту з проханням провести пошук відносно Вашого позначення в обраних класах МКТП, на підставі якого останнім виставляється рахунок на оплату послуг. Після оплати Вами рахунку протягом 3 (трьох) або 7 (семи) робочих днів залежно від строку, який Ви обрали, Вам надсилається звіт за результатами проведеного Укрпатентом пошуку.

Інші послуги

Безкоштовна консультація

Щоб отримати безкоштовну консультацію з Вашого питання, зателефонуйте, будь ласка, нам за номером телефону +38 (096) 769-55-91 або залиште свої контакти, і ми зв'яжемося з Вами найближчним часом.