Безкоштовна консультація
  • Про нас
  • Інтелектуальна власність
  • Юридичні послуги
  • Інформація
    • Новини
    • Публікації
  • Контакти
На  русском Українською
Залишити заявку
Залишити заявку

Контактні дані

  • м. Київ, вул. Вадима Гетьмана, 27
  • +38 (096) 769-55-91
  • aripat@ukr.net

Реєстрація торговельної марки в Литві

Зареєструвати торговельну марку (надалі також - ТМ) в Литві можна декількома способами:

  • через патентне відомство Литви;
  • через Відомство з інтелектуальної власності Європейського Союзу шляхом реєстрації торговельної марки Європейського Союзу, яка, окрім Литви, охоплює ще 26 країн;
  • через Міжнародне бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності шляхом міжнародної реєстрації торговельної марки.

Другий та третій з перелічених вище способів стануть в нагоді, якщо стоїть завдання зареєструвати ТМ в декількох країнах, включаючи Литву. Якщо ж Литва - єдина чи одна з небагатьох країн, де необхідно отримати правову охорону ТМ, більш доцільно скористатися першим способом. Саме про реєстрацію ТМ через національне патентне відомство Литви далі й піде мова.

 

Які позначення можуть бути зареєстровані в Литві в якості торговельних марок?

Що стосується типів торговельних марок, які можуть бути зареєстровані у Литві, то до них належать індивідуальні, колективні та гарантійні/сертифікаційні торговельні марки.

Що ж до видів торговельних марок, які підлягають реєстрації у Литві, то до них належать торговельні марки, які можуть складатися з будь-яких позначень, в тому числі слів, зображень, літер, цифр, кольорів, форми товарів чи упакувань товарів, звуків за умови, що такі позначення, по-перше, здатні відрізняти товари та/або послуги однієї особи від товарів та/або послуг інших осіб і, по-друге, можуть бути відтворені у Реєстрі торговельних марок Республіки Литва у спосіб, що дозволяє належним чином будь-якій третій особі ідентифікувати предмет та обсяг правової охорони щодо таких позначень.

 

Хто може бути заявником за заявкою на реєстрацію торговельної марки в Литві?

Заявником за заявкою на реєстрацію ТМ в Литві може бути фізична або юридична особа. Законодавством передбачається й можливість множинності заявників.

 

Чи необхідно мати заявку на реєстрацію торговельної марки, подану в Україні, аби звернутися до патентного відомства Литви з метою реєстрації такої торговельної марки?

Ні, такої необхідності немає. Одначе, у випадку, якщо заявка на реєстрацію ТМ подається в Литві після подання аналогічної заявки в Україні, то заявник може скористатися правом пріоритету за умови, що заявка на реєстрацію ТМ в Литві подається протягом 6 (шести) місяців з моменту подання аналогічної заявки в Україні.

 

Чи може особа-резидент України самостійно подати заявку на реєстрацію торговельної марки в патентне відомство Литви?

Відповідно до законодавства Литви іноземна фізична особа, яка не має постійного місця проживання на території Литви, або на території будь-якої іншої країни-члена Європейського Союзу, або будь-якої іншої країни-члена Європейського Економічного Союзу, а так само іноземна юридична особа, яка не має відокремленого підрозділу чи представництва на території Литви, або головного офісу, відокремленого підрозділу чи представництва на території будь-якої іншої країни-члена Європейського Союзу, або будь-якої іншої країни-члена Європейського Економічного Союзу, має реалізовувати свої права щодо реєстрації торговельної марки перед патентним відомством Литви через місцевого патентного повіреного.

 

Чи висуваються якісь спеціальні вимоги до змісту та форми довіреності на представництво патентним повіреним?

Для представництва інтересів заявника перед патентним відомством Литви достатньо довіреності, складеної у простій письмовій формі.

 

Які вимоги до заявки на реєстрацію торговельної марки в Литві висуває законодавство?

Заявка на реєстрацію торговельної марки в Литві, як мінімум, має включати наступні відомості:

  • інформацію, що ідентифікує заявника та його представника;
  • відтворення та опис позначення, яке подається на реєстрацію;
  • перелік товарів та/або послуг, щодо яких подається на реєстрацію позначення;
  • інформацію, що підтверджує сплату збору за подання заявки на реєстрацію.

Відображений перелік відомостей не є вичерпним. Залежно від типу/виду торговельної марки або її особливостей можуть бути необхідні додаткові відомості.

 

Якою мовою має бути подана заявка на реєстрацію торговельної марки в Литві?

Заявка на реєстрацію ТМ в Литві має бути подана державною мовою, як і всі інші документи, які додаються до неї. Якщо документи, які подаються до патентного відомства разом із заявкою на реєстрацію ТМ, складені іншою мовою, протягом 2 (двох) місяців з моменту їх подання до патентного відомства має бути поданий їх переклад державною мовою Республіки Литва.

 

Які форми подання заявки на реєстрацію торговельної марки доступні в Литві?

Заявка на реєстрацію ТМ в Литві може бути подана в електронній чи паперовій формі.

 

Який порядок розгляду заявки на реєстрацію торговельної марки в Литві?

Після подання заявки на реєстрацію ТМ їй присвоюються номер та дата подання, з якої заявник набуває право пріоритету щодо будь-якої третьої особи, яка пізніше може подати на реєстрацію тотожне чи схоже позначення для тотожних чи схожих товарів та/або послуг. Наступним етапом є експертиза заявки, під час проведення якої перевіряється, чи відповідає подана заявка вимогам щодо її змісту, встановленим законодавством (формальним вимогам). Далі відбувається експертиза позначення, де воно перевіряється на предмет наявності абсолютних підстав щодо відмови у реєстрації (відсутність розрізняльної здатності, описовість, ризик введення в оману, суперечність публічному порядку, загальноприйнятим принципам моралі тощо). У випадку, якщо під час проведення експертизи заявки та експертизи позначення не було виявлено підстав для відмови у реєстрації ТМ, відбувається публікація відомостей про заявку в офіційному бюлетені патентного відомства Литви, після чого протягом 3 (трьох) місяців зацікавлена особа може подати заперечення проти реєстрації ТМ на підставі наявності, на її думку, відносних підстав для відмови у реєстрації ТМ, пов'язаних з її більш раннім правом. Якщо протягом вказаного вище строку до патентного відомства не надійшло жодних заперечень, або розгляд заперечень, які надійшли, завершився на користь заявника, відбувається реєстрація торговельної марки, публікація відомостей про її реєстрацію в офіційному бюлетені патентного відомства Литви та видача свідоцтва про реєстрацію торговельної марки заявнику.

 

Скільки коштує зареєструвати торговельну марку в Литві?

За подання однієї заявки на реєстрацію ТМ в Литві в 1 (одному) класі МКТП сплачується збір у розмірі 180 євро, за кожен клас МКТП понад 1 (один) - 40 євро.

Ці витрати не включають витрати на оплату послуг патентного повіреного, розмір яких визначатиметься індивідуально залежно від, в тому числі, особливостей ТМ, яка подається на реєстрацію.

 

Чи передбачена в Литві прискорена процедура реєстрації торговельної марки?

Так, законодавство Литви дозволяє клопотати перед патентним відомством про прискорену реєстрацію торговельної марки. За прискорену реєстрацію додатково до витрат, визначених в попередньому пункті, доведеться сплатити 150 євро.

 

Який строк дії свідоцтва про реєстрацію торговельної марки в Литві?

Строк дії свідоцтва про реєстрацію торговельної марки в Литві становить 10 років і може бути продовжений кожен раз на новий 10-річний строк нескінченну кількість разів.

Завдання команди arIPat на ринку правових послуг — поширити ідею верховенства права, окреслити нові обрії стандартів надання правової допомоги, релевантні інтерконтинентальним процесам в сфері права, побудувати потужну платформу взаємодії правника та клієнта.

+38 (096) 769-55-91

Інформація

  • Про нас
  • Контакти
  • Публікації

Контактні дані

  • м. Київ, вул. Вадима Гетьмана, 27
  • +38 (096) 769-55-91
  • aripat@ukr.net

Інструменти

  • Тарифи
  • Калькулятор реєстрації ТМ
  • Анкета для фіз. особи
  • Анкета для юр. особи
© 2021. Всі права захищено. Використання матеріалів тільки з прямим посиланням на сайт.