Свідоцтво на торгову марку – документ, який засвідчує право власності на торгову марку.

Ми надамо Вам послуги з одержання свідоцтва на торгову марку
E-mail: aripat@ukr.net;
Tel. +38 (096) 769-55-91;
Viber +38 (096) 769-55-91
Безкоштовна консультація
Свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не передбачено Законом:

1. зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг;

2. зареєстрований знак стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги;

3. позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати;

4. позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати.

Виключне право власника свідоцтва забороняти іншим особам використовувати без його згоди зареєстрований знак не поширюється на:
 • здійснення будь-якого права, що виникло до дати подання заявки або, якщо було заявлено пріоритет, до дати пріоритету заявки;
 • використання знака для товару, введеного під цим знаком в цивільний оборот власником свідоцтва чи за його згодою, за умови, що власник свідоцтва не має вагомих підстав забороняти таке використання у зв’язку з подальшим продажем товару, зокрема у разі зміни або погіршення стану товару після введення його в цивільний оборот;
 • некомерційне використання знака;
 • усі форми повідомлення новин і коментарів новин;
 • добросовісне застосування ними своїх імен чи адрес;
 • використання знака у порівняльній рекламі, що здійснюється відповідно до законодавства про рекламу, про захист від недобросовісної конкуренції та не відноситься до нечесної підприємницької практики.
Власник свідоцтва може передавати будь-якій особі право власності на знак повністю або відносно частини зазначених у свідоцтві товарів і послуг, на підставі договору.
Передача права власності на знак не допускається, якщо вона може стати причиною введення в оману споживача щодо товару і послуги або щодо особи, яка виготовляє товар чи надає послугу.
Власник свідоцтва має право дати будь-якій особі дозвіл (видати ліцензію) на використання знака на підставі ліцензійного договору.
Ліцензійний договір повинен містити умову про те, що якість товарів і послуг, виготовлених чи наданих за ліцензійним договором, не буде нижчою від якості товарів і послуг власника свідоцтва і що останній здійснюватиме контроль за виконанням цієї умови.
 

Процедура одержання свідоцтва на торгову марку

Для одержання свідоцтва на торгову марку заявник або довірена особа подає до Укрпатенту заявку.

 
Заявка повинна:
 • стосуватися одного знака.
 • складатися українською мовою.

Комплект документів для реєстрації торгової марки:

 • Заявка;
 • Зображення торгової марки для реєстрації;
 • Перелік товарів та/або послуг для маркування яких реєструється торгова марка.

За подання заявки на реєстрацію торгової марки оплачується державний збір (код 40100, 40200). На сьогодні державний збір за подання заявки (1 заявник, ч/б позначення) складає 4000.00 грн. за кожен заявлений клас МКТП.

Додатково оплачується 1000.00 грн., якщо на реєстрацію подається кольорова торгова марка. Якщо заявниками є декілька осіб - 130% зазначеної суми.

Термін розгляду заявки на реєстрацію ТМ, на сьогодні, триває до 2 років. Ми можемо Вам запропонувати прискорену реєстрацію торгової марки.

Безкоштовна консультація по реєстрації ТМ 

Тел.: +38 (096) 769-55-91

Вайбер: +38 (096) 769-55-91