Як же отримати штрих-коди (номери GS1) на Ваш товар? Перший крок. Набуття членства в ДжіЕс1 Україна.

Членом ДжіЕс1 Україна може стати:

 • юридична особа;
 • фізична особа-підприємець (надалі також - ФОП).

Для цього між Вами як юридичною особою або фізичною особою-підприємцем та ДжіЕс1 Україна укладається договір про асоційоване членство в ДжіЕс1 Україна та участь у всесвітній системі товарної нумерації GS1, а також додаткова угода до нього про сплату членських внесків (з юридичними особами з річним доходом до 500000 Євро - також додаткова угода про сплату членських внесків зменшеного розміру).

Члени ДжіЕс1 Україна сплачують членські внески, які складаються з:

 • вступного членського внеску - сплачується один раз при вступі до ДжіЕс1 Україна;
 • річного разового членського внеску - сплачується один раз за кожен рік членства в ДжіЕс1 Україна.

Розмір членських внесків, що підлягають сплаті, залежить від того, хто сплачує їх - фізична особа-підприємець чи юридична особа, а також від обсягу річного доходу юридичної особи.

Другий крок. Отримання Глобального номера товарної позиції (GTIN) на кожну з Ваших товарних позицій.

Для отримання Глобального номера товарної позиції (надалі - GTIN), до ДжіЕс1 Україна необхідно подати заявку. Кожна заявка має стосуватися однієї товарної позиції.

Для розуміння, під «товарною позицією» маються на увазі всі одиниці товару, однакові за всіма суттєвими для споживача ознаками.

Варто відзначити, що номер GTIN в Україні може будуватися відповідно до наступних структур даних:

 • GTIN-13 - присвоюється товарам, які завжди виробляються в однаковому виконанні і складі та призначені для роздрібного продажу;
 • GTIN-8 - присвоюється товарам малих розмірів;
 • GTIN-14 - присвоюється тільки одиницям змінної кількості, які не призначені для продажу через контрольно-касові вузли.

Найпоширенішим, звісно, є номер GTIN структури GTIN-13, і саме про нього далі йтиме мова.

Що має міститися в заявці на присвоєння номера GTIN?

Заявка має включати наступні відомості:

 • найменування (назву, артикул, торговельну марку тощо) товарної позиції;
 • нормативно-технічний документ (ДСТУ, ТУ, ГОСТ тощо), відповідно до якого вироблено товар (звертаємо Вашу увагу, що мова йде про нормативно-технічний документ, відповідно до якого вироблено товар, а не опаковання, в яке він запакований (наприклад, якщо заявка подається на присвоєння номера GTIN для товарної позиції «Гель для миття посуду місткістю 1 л», то має бути вказано нормативно-технічний документ, відповідно до якого вироблено сам гель для миття посуду, а не пляшка ПЕТ, в якій він міститься));
 • опис упаковки (вид, матеріал, кількість товару тощо);
 • опис товару (споживчі характеристики, склад, зовнішній вигляд, характерні властивості тощо).

Безкоштовна консультація

Щоб отримати безкоштовну консультацію з Вашого питання, зателефонуйте, будь ласка, нам за номером телефону +38 (096) 769-55-91 або залиште свої контакти, і ми зв'яжемося з Вами найближчним часом.