Для отримання Глобального номера товарної позиції (надалі - GTIN), до ДжіЕс1 Україна необхідно подати заявку. Кожна заявка має стосуватися однієї товарної позиції.
Для розуміння, під «товарною позицією» маються на увазі всі одиниці товару, однакові за всіма суттєвими для споживача ознаками.
Варто відзначити, що номер GTIN в Україні може будуватися відповідно до наступних структур даних:
- GTIN-13 - присвоюється товарам, які завжди виробляються в однаковому виконанні і складі та призначені для роздрібного продажу;
- GTIN-8 - присвоюється товарам малих розмірів;
- GTIN-14 - присвоюється тільки одиницям змінної кількості, які не призначені для продажу через контрольно-касові вузли.
Найпоширенішим, звісно, є номер GTIN структури GTIN-13, і саме про нього далі йтиме мова.
Що має міститися в заявці на присвоєння номера GTIN?
Заявка має включати наступні відомості:
- найменування (назву, артикул, торговельну марку тощо) товарної позиції;
- нормативно-технічний документ (ДСТУ, ТУ, ГОСТ тощо), відповідно до якого вироблено товар (звертаємо Вашу увагу, що мова йде про нормативно-технічний документ, відповідно до якого вироблено товар, а не опаковання, в яке він запакований (наприклад, якщо заявка подається на присвоєння номера GTIN для товарної позиції «Гель для миття посуду місткістю 1 л», то має бути вказано нормативно-технічний документ, відповідно до якого вироблено сам гель для миття посуду, а не пляшка ПЕТ, в якій він міститься));
- опис упаковки (вид, матеріал, кількість товару тощо);
- опис товару (споживчі характеристики, склад, зовнішній вигляд, характерні властивості тощо).