Багато великих корпорацій інвестують гроші в те, щоб саме про їхні товари ми найперше думали, купуючи щось у магазині. Але навіщо це? Що таке бренд і як зрозуміти, за що саме ми платимо? – інформує 24tv.ua
 
Разом з 24 каналом публікуємо уривок з книжки Енді Мілліґана та Саймона Бейлі "Міфи про брендинг" для всіх, хто прагне зруйнувати стереотипне сприйняття бренду.
 
Брендинг – це лишень про логотип і рекламу
Бренди породжуються цілим ланцюжком вражень, які формують сприйняття та переваги.
З усіх міфів цей, мабуть, найбільш стійкий та, ймовірно, найбільш шкідливий для розуміння того, що таке бренд і які різноманітні галузі знань залучені у його створенні.
Легко зрозуміти, як цей міф виник.
Логотип і традиційна тридцятисекундна реклама на телебаченні або великий білборд на узбіччі – це найбільш очевидні та помітні елементи ідентичності будь-якого бренду.
Та й саме про них найчастіше говорять у засобах масової інформації, які люблять зосереджуватися на очевидних проявах бренду, оскільки це полегшує їхнє обговорення з глядачами або читачами.
Брендинг часто асоціюється з темними мистецтвами переконання, які практикують працівники відділу реклами у співпраці з графічними дизайнерами та фахівцями зі зв'язків із громадськістю. Ще й надзвичайно цікавий та популярний телесеріал "Божевільні", найімовірніше, зміцнив упередження серед своїх глядачів, що реклама і логотипи – це те, що дійсно створює бренди.
Звичайно, логотипи надзвичайно важливі, як і реклама. Але це не все, що формує брендинг. Власники брендів не надто допомагають нам зрозуміти, чого варте створення бренду, коли вони щоразу гучно заявляють про зміну або запуск нового логотипу, або коли починають нову рекламну кампанію та описують, що вони роблять, створюючи або змінюючи бренд.
Роль логотипів і реклами
Тож, по-перше, ми повинні визнати фундаментальне значення, яке логотип відіграє у створенні будь-якого бренду. 
Основна мета будь-якого бренду – це диференціювати себе у такий спосіб, який би був захищений законом. Це на користь і власника бренду, і його споживачів.
Так, назва бренду та його емблема чи логотип є основними будівельними блоками кожного бренду. Це також є активом, частиною інтелектуальної власності, яка фактично продається, коли одна компанія продає свій бренд іншій компанії.
 
По-друге, ми повинні також відзначити, що в минулому, і особливо в епоху, коли розгортаються події серіалу "Божевільні" – 1950-ті, 60-ті і 70-ті роки, – диференціація серед брендів походила зі штучної проєкції особистості або набору образів та цінностей на загалом нейтральний продукт. Традиційне рівняння, яке використовували для пояснення того, як "працювали" бренди:
П + О = Б
– тобто продукт плюс образ дорівнює бренд. Воно підходило до будь-якого споживчого товару.
Наприклад: зубна паста (продукт) плюс упевненість (образ) дорівнює Colgate. Образ проєктувався на продукт через пакування та рекламу; "упевненість" не була характерною особливістю продукту, хоча його характеристики (фторид тощо) та перевага (свіжий подих) були відповідальними за підтримку або обґрунтування почуття впевненості
Враховуючи також те, що більшість нашої щоденної взаємодії із брендами передбачатиме взаємодію з певними споживчими товарами або рекламою на білбордах чи в журналах, або навіть на вашій сторінці у Facebook, то важливість відмітних і диференційованих логотипів, а також відмітної та послідовної реклами зрозуміла.
 
Ба більше, згідно з дослідженням, проведеним організацією Henley Centre 2001 року, 75% рішень про покупку приймають на місці продажу і такі показники загалом майже не змінилися. Натяки, які спонукають нас придбати товар у точці продажу, як правило, є візуальними – зовнішній вигляд паковання, слоган або зовнішня реклама, що сприяють певному образу або вигоді.