Україна не має жодного зареєстрованого сорту фундука.

Про це розповів віце-президент ВГО «Українська горіхова Асоціація» Геннадій Юдін, передає propozitsiya.com.

«Яким чином можна вирішувати проблему дефіциту саджанців горіха в Україні? Якщо ви відкриєте інтернет, то побачите, що саджанцями горіха сьогодні торгує будь-хто, фактично безконтрольно. Однак, офіційно — в Україні одиниці розплідників», — зазначив він.

Експерт розповів, що Україна по протяжності має 11 кліматичних зон, і звичайно, той горіх, який ідеально почувається в Миколаєві і Херсоні, буде підмерзати на Слобожанщині та Чернігівщині — районування сорту грає ключову роль.

Зараз в «Реєстрі сортів ...» знаходиться 35 сортів волоського горіха, половина з яких селекціоновано Придністровської дослідної станцією, проте в цілому вони є класичними, і тільки кілька сортів є перспективними з точки зору їх промислової продуктивності.

«І цієї кількості недостатньо. Близько 9 сортів завезено з Франції, їх намагаються районувати, однак, через різницю грунтово-кліматичних умов і температур між нашими країнами, цей процес дуже непростий», — підкреслює Юдін.

Крім того, експерт звертає увагу на те, що в Україні немає жодного зареєстрованого власного сорту фундука — тільки 3 польських і 2 італійських. У той час, як потреба в істинно українських сортах дуже відчутна.

«Попит на горіх настільки перевищує пропозицію, що люди просто намагаються знайти і посадити горіх, і не враховують його характеристики. Існує думка, що горіх — це дерево для ледачих. Однак, це зовсім не так. Це королівське дерево, і ставитися до нього потрібно з розумінням і турботою. Тільки тоді зможете отримати хороший результат і очікувати урожай», — упевнений експерт.

Безкоштовна
консультація