Міністерство цифрової трансформації пропонує ввести спеціальний режим IP-Box (Intellectual Property Box), що дозволить знизити податкове навантаження на компанії, котрі створюють та використовують об'єкти інтелектуальної власності, у тому числі для IT-компаній

Про це повідомляється на сайті міністерства.

Зазначається, що такий режим уже діє в 19 країнах Європи.

Ми продовжуємо шукати оптимальну форму оподаткування, готові запропонувати для обговорення інший формат, який створить комфортні умови не тільки для ІТ-галузі, а й для працівників усіх креативних і наукомістких сфер - режим IP-Box.

Замість зниження ставки податку на прибуток у відомстві пропонують зменшити суму, з якої цей податок потрібно сплатити.

"Тобто, замість того, щоб нараховувати 18% на весь прибуток підприємства, ми пропонуємо нараховувати його тільки на суму без урахування витрат на R&D (Research & Developmet). Максимальна знижка може становити до 80%. Те ж стосується і ЄСВ: режим дозволить платити не 22% з усієї суми, спрямованої на зарплату, а тільки з суми, яка залишиться після розрахунку знижки", - пояснили в Мінцифіри.

Серед цільової аудиторії такого пільгового режиму у міністерстві розглядають IT-сектор, MedTech, високотехнологічне виробництво, AgroTech, FinTech, а також інші галузі, які виробляють інтелектуальну власність.

У відомстві пропонують ввести знижену ставку для підприємств на:

  • доходи від продажу/передачі прав об'єкта інтелектуальної власності;
  • платежі за ліцензійним договором;
  • на компенсацію за порушення прав інтелектуальної власності.

Система абсолютно зрозуміла і звична для іноземних інвесторів, при цьому не вимагає впровадження нових систем оподаткування. Також вона підтримує підприємства, які працюють як на зовнішній, так і на внутрішній ринок.

У Мінцифри підкреслили, що запропоновані зміни не зачіпають 3-ї групи ФОП. Усі, хто хоче працювати як фізичні особи-підприємці, і в подальшому матимуть таку можливість без перешкод з боку держави.

Джерело: еспресо tv