Винахід може заощадити мільярди доларів на лікуванні і страховці літніх людей, так як, падіння основна причина смерті людей похилого віку, вважають його автори повідомляє korrespondent.net
 
Розроблений за участю інженерів MIT, США матеріал виглядає як тонка і гнучка сталева пластина з нанесеним візерунком у вигляді зміїної луски. Головний секрет матеріалу - в десятках лусочок, які йдуть внахлест і які зібрані за принципами японського мистецтва кірігамі.
 
"У плоскому стані підошва з такого матеріалу залишається гладкою, але при найменшому вигині - наприклад, коли вага переноситься з п'ятки на носок - всі лусочки стають "дибки" і вгризаються в землю.
 
При цьому вони важать значно менше, ніж шипи, які іноді надягають на взуття для того, щоб воно не ковзало ", - розповідають автори винаходу.
 
Також, інженери стверджують, що така підошва ефективніше шипів запобігає падінню, хоча і значно легше їх. Крім того, платівка-кірігамі збільшує тертя між взуттям і поверхнею на 20% - 35%.
 
Автори ідеї вважають, що використання такої пластини у взутті значно знизить ризик падіння, а отже будуть врятовані багато життів і зекономлені мільярди на рахунках за лікування.