Компанія Facebook звернулася до Суду з інтелектуальних прав щодо неправомірного використання торгової марки «Oculus».
Позов поданий до російської компанії ТОВ «Еко»: соцмережа вимагає припинити правову охорону товарного знаку Oculus, пише «Коммерсант». Позов поданий 28 квітня, прийнятий до виробництва 7 травня, розгляд судом призначено на 15 червня.
 
За даними «СПАРК-Інтерфакс», ТОВ «Еко» зареєстрували в Санкт-Петербурзі в 2008 році. Компанія займається продажем товарів для дому та косметики, на її домені розташований інтернет-магазин. Гендиректор «Еко» Катерина Сучкова та її засновник Олексій Клявін відмовилися розмовляти з «Коммерсантом» про позов, який до компанії подала Facebook. 
 
Як пише газета, в грудні 2016 року «Еко» зареєструвала товарний знак «окулюс» / Oculus. Він поширюється на кілька видів діяльності, в тому числі послуги ігор на комп'ютерну мережу.
 
У свою чергу назву Oculus також носить підрозділ Facebook, який розробляє ПЗ і пристрої для віртуальної реальності; воно було куплено компанією за два роки до реєстрації ТОВ «Еко» свого товарного знаку, в 2014 році. 
В 2017 році американська компанія зажадала від платіжної системи «Золота корона» передати їй безоплатно домен facebook.ru. Судячи за даними сервісу Whois, їй це вдалося - зараз домен належить соціальної мережі.